Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka  ik gadu ziemas periodā vairāki desmiti cilvēku ielūst ledū un noslīkst. Nereti palīdzība nepieciešama arī bērniem, tāpēc VUGD ir sagatavojis informatīvo materiālu kopumu, kura mērķis ir izglītot un atgādināt bērniem par drošību ziemā, īpašu uzsvaru liekot uz drošību uz ledus.

INFORMATĪVIE MATERIĀLI ir sagatavoti divām vecuma grupām: 1.–4.klasei, kā arī 5.klasei un vecākiem bērniem un jauniešiem. Izvērtējot bērna spējas, šos materiālus iespējams izmantot arī citās vecuma grupās. Materiālos ir pieejama izglītojoša informācija par drošību ziemā. Tie palīdzēs uzzināt – kāpēc uz ūdenstilpes ledus atrasties ir bīstami, ko darīt, ja redz ledū ielūzušu cilvēku vai dzīvnieku, un kā rīkoties, ja pašam sanāk ielūzt ledū. Šīs zināšanas noderēs ne tikai bērniem, bet arī vecākiem un pedagogiem. (Šeit: informacija_ledus_skolotajiem_vecakiem_2020 )

Sīkāka informācija šeit: VUGD par drošību ziemā