2021. gada janvārī aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Arī mūsu skolā katru gadu esam pieminējuši šo vēsturisko, mūsu valstij tik nozīmīgo laiku.

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Arī Kuldīgā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, piemiņas pasākumus organizējam attālināti.

Vairāk par Barikāžu laiku vari lasīt šeit: Barikādēm-30

Seko līdzi arī Kuldīgas muzeja aktivitātēm! Kuldīgas novada muzejs

Izlasi bilžu stāstu “Barikāžu laiks” un pēc tam pārbaudi savas zināšanas, izpildot testu! Tests “Izzini barikādes”

20.-24.janvārī Barikāžu aizstāvju atceres 30.gadadienas tematisko taku Kuldīgā aicina izstaigāt Kuldīgas novada BJC.
Kuldīgas BJC

Pamēģini kopā ar vecākiem atrisināt arī šo krustvārdu mīklu!