Februārī mūsu skolas 4.-6.klašu skolēniem mūzikas stundās bija iespēja programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros iepazīt  lielisku koncertlekciju “Kino mūzikas vēsture”, kurā izzināja interesantus faktus par kino attīstību, sākot no mēmā kino laikiem, noslēdzot ar mūsdienu titulētākajām filmām Latvijā un pasaulē, ko skolēniem piemērotā, atraktīvā veidā atklāja mūziķi Mikus Abaroniņš (vokāls), Arta Abaroniņa (klavieres čells, vokāls).

Tas bija lieliski, ka 4.klasei nākamais temats ir par kino un animāciju filmu mūziku, tad šī muzikālā lekcija bija ļoti piemērota tieši 4.klases posmam pēc jaunās programmas Skola2030.
Arī 5.-6.klasei caurvijās šī kino un multfilmu mūzika, 6.klasei gan vairāk uz pavasara, bet šī videolekcija lieliski ievadīja skolēnus kinomūzikas, animācijas filmu un mūziklu tematā. Turpmāk skolēni šīs tēmas aplūkos jau ar priekšzināšanām.
Ļoti pārdomāta stunda – uzsvars tika likts un izpildītājsastāvu – solo (tenors), solo instruments (čells). Augstas kvalitātes ieskaņojums. Tika iekļauti fakti no vēstures, kā vispār radās kino mūzika.
Tika aktualizēti pasaulē labi zināmi skaņdarbi no filmām un multfilmām, par ko stundās iznāk stāstīt un integrēt saturā ļoti maz citu tēmu apjoma dēļ.
Ļoti pārdomāti, solo pa solim – apskatīti lielākoties visi filmu žanri, kas bērniem arī ļoti patika un ieinteresēja. Koncertlekcija balstīta uz skolēnu iepriekš redzēto, izjusto, dzirdēto. Tika likts uzsvars uz kino klasiku – “Mūzikas skaņas”, aktualizēta pasaulē populārākā multfilma “Ledus sirds”.
Lekcijā tika izmantota pašu stāstnieku pieredze multfilmu ieskaņošanas procesā. Parādīts, kā iegūst asa sižeta cienīgus trikus.
Visas nodarbības laikā skolēniem bija iespēja ceļot interaktīvajā un fantāziju pasaulē – katram skaņdarba atskaņojumam tematiski izvēlēts un demonstrēts 3D fons, kas skolēniem neļāva garlaikoties klausīšanās procesā.

Skolēniem ļoti patika filmu studijā uzņemtā koncertlekcija. Tā bija laba iespēja reizē izzināt kino attīstību un klausīties labākos muzikālos priekšnesumus no šīm filmām, dziesmas, kas kļuvušas populāras un sākušas savu patstāvīgu dzīvi  neatkarīgi no kinofilmām, dziesmas, kuras iemīlējuši ļoti daudzi cilvēki.

Mūzikas skolotāja Anete Siltāne.

Lūk, dažas skolēnu atsauksmes. “Man patika, ka tur bija par filmām, un es varēju uzzināt daudz ko jaunu” (Dita, 4.kl.) “Es uzzināju, ka tik daudz filmās izmanto zaļo ekrānu.” (Santa, 4.kl.) “Tur varēja daudz dziesmas un filmas atcerēties [atpazīt].” (Markuss, 4.kl.)

Fotogaleriju var aplūkot šeit:

Latvijas SKOLAS SOMĀ – koncertprogramma