13. un 14. maijā notiks bezmaksas tiešsaistes nodarbības par drošu uzvedību pie ūdens.  Nodarbībā skolēni uzzinās, kam pievērst uzmanību, izvēloties drošu peldvietu, kāda ir pareiza un atbildīga uzvedība atpūšoties pie ūdens un nodarbojoties ar ūdenssporta veidiem. Tiks skaidrota peldētprasmes nozīme, iemesli, kā rezultātā var notikt nelaime, un kliedēti mīti par slīkšanas atpazīšanu.

13. maijā
9.00 nodarbība 1.-4. klasēm
11.00 nodarbība 5.–7. klasēm

 

14. maijā
9.00 nodarbība 8.–9. klasēm

Nodarbības ilgums – divas mācību stundas (80 minūtes).  Lekcijas vadīs “Liepājas Olimpiskā centra” peldbaseina vadītājs, peldēšanas, burāšanas treneris Toms Jēkabsons un improvizators, aktieris Artūrs Breidaks, kā arī pieredzē dalīsies diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” vadītājs Renārs Zeltiņš.

Latvijas Peldēšanas federācija un biedrība “Peldēt droši” rosina skolās un ģimenēs runāt par drošu un patīkamu atpūtu pie ūdens vasaras sezonā. Līdzīgi, kā sprādzēties automašīnā, arī atbildīgai uzvedībai pie ūdens ir jābūt pašsaprotamai. Ceļā uz sabiedrības ieradumu maiņu ir svarīgi mācīt bērniem respektēt ūdeni un baudīt atpūtu pie ūdens drošā veidā.

Noslīkšana ir viens no trim biežākajiem nāves cēloņiem bērniem vecumā līdz 14 gadiem. Visbiežāk bērni noslīkst piemājas ūdenstilpēs, nenorobežotos dīķos, ezeros un upēs. Kā norāda eksperti, iemesls tam ir zināšanu un atbildīgas rīcības trūkums, nepietiekama peldētprasme, kā arī pārgalvīga rīcība. Traģisko situāciju var mainīt zināšanas, izpratne un jauni ieradumi drošai atpūtai pie ūdens, tāpēc īpaši svarīgi ir izglītot bērnus

Slimību profilakses un kontroles centra statistika rāda, ka 2020. gadā dzīvību noslīkstot zaudējuši 128 cilvēki, tostarp bērni. Tas ir piecas reizes vairāk nekā vidēji citās Eiropas valstīs. Visvairāk – 60% – noslīkst upēs, ezeros dīķos.  Noslīkušo skaits šogad jau ir 21 cilvēks.

Nodarbības tiek īstenotas izglītojošās kampaņas “Tuvojas vasara – atceries par drošību uz ūdens” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Aktivitāte tiek īstenota programmas NVO Fonda projekta “Atbalsts LPF darbības stiprināšanai un interešu aizstāvībai cilvēkdrošības uz ūdens veicināšanas jomā” (projekta nr. 2021.LV/NVOF/MAC/057/14) ietvaros. Par aktivitāšu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”.

https://peldet.lv/nodarbibas/