LATVIJAS SKOLAS SOMA
2024./2025.mācību gads
2024.gada 29.oktobris 3.-9.klase Rīga:
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Radoša nodarbība Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā
2024.gada 16.oktobris. 1., 2.klase. Saldus. Jaņa Rozentāla Saldus novada muzejs.
2023./2024.mācību gads
MŪSU LATVIJAS SKOLAS SOMĀ – iepazīšanās ar digitālo pasauli
Izmantojot programmas “Latvijas Skolas soma” piedāvājumu, 27.martā Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 5.-9.kl. skolēni devās uz Ventspili, lai apmeklētu Ventspils Digitālo centru Zinātnes centrā VIZIUM un uzzinātu daudz jauna un interesanta.
Ventspils Digitālais centrs, atbilstoši programmas “Latvijas skolas soma“ nostādnēm, sagatavojis vairākas tehniski radošās audiovizuālās darbnīcas. Mēs apmeklējām trīs no tām: digitālā video darbnīcu, digitālā foto darbnīcu un 3D mākslas darbnīcu.
Skolēni, darbojoties ar atbilstošām 3D programmām vai rīkiem, veidoja savus oriģinālus 3D mākslas darbus, modelēja sev mājas un to iekārtojumu u.tm. Aplikācijā bija daudz visādi interjera paraugi. Kā atzīst Elīna un Estere O. no 8.kl., tas noteikti noderēs nākotnē, plānojot savu dzīvesvietu. Kalvim (7.kl.) viss patika, jo iepazina lietotni, ar kuras palīdzību no fotoattēliem var veidot fotomontāžu un pat video. Alekss atzina, ka nodarbības vadītāja visu ļoti labi paskaidroja. Bija tik interesanti, ka vēlētos vēlreiz nodarboties.
Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, atbilstošas programmas un rīkus, izveidojām savus oriģināldarbus par kādu sev interesējošu tēmu. Interesanti bija veidot pašiem savus attēlus un atdzīvināt tos. Un noslēgumā pašu radītais (lielākai daļai) digitālais mākslas darbs nokļuva katra īpašumā elektroniskā formātā!
Pēc radošajām nodarbībām apmeklējām arī VIZIUM ekspozīcijas zāli, kur izzinot, atklājot, priecājoties un aizraujošā veidā darbojoties, apguvām jaunas un noderīgas zināšanas un pat piedalījāmies virtuālos ceļojumos. Paldies “Latvijas skolas somai” par apmaksāto ekskursiju, paldies skolotājai Agnesei Ozoliņai par noorganizēto braucienu.
Vai nav brīnišķīgi?
Ceļojumā piedalījās un jaunus iespaidus guva un apkopoja Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas
jaunie korespondenti.
Latvijas_skolas_soma_Kabile_Vizium-b
Galerijas šeit:
Mūsu Skolas somā – “Atkal Pifs!”
30.novembrī 1.un 2.klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja teātra izrādi “Un atkal Pifs” Kuldīgas kultūras centrā.
Izlaušanās spēle Imanta Ziedoņa klasē.
Jauni iespaidi.
2.novembrī mūsu skolas 5.-9.klases devās uz Rīgu gūt jaunus iespaidus izlaušanās spēlē, jo tikai retais zināja, kā tas izpaužas dzīvē. Pirms tam skolēniem literatūrā bija jāiepazīstas ar Imanta Ziedoņa pasakām “Suns, Funs un vējš”, “Pasaka par pogu” un “Kroko un Dils”, kas bija izlaušanās spēles galvenās varones.
Ekskursija notika programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros. “Ziedoņa klase – izlaušanās spēle”.
Izglītojamajiem bija iespēja papildināt un nostiprināt savas zināšanas un kultūras izpratni par mūsu tautas izcilā dzejnieka I. Ziedoņa personību un daiļradi.
Nodarbības laikā mūsējiem bija jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes – lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību. Izlaušanās spēles laikā skolēni šos uzdevumus veica trīs izlaušanas istabās, kuras balstītas uz jau minētajām trīs I. Ziedoņa pasakām.
Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildināja un nostiprināja zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Galvenā nodarbības daļa bija veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas “Blēņas un pasakas”, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības.
Nodarbības noslēgumā vadītāja rosināja uz īsu diskusiju par nodarbībā piedzīvoto.
Dienas otrais izglītojošais pasākums bija Latvijas Ugunsdzēsības muzeja apmeklējums. Kā rīkoties, ja noticis negadījums vai izcēlies ugunsgrēks? Cik svarīgs ir laiks? Kā rīkoties, ja pats esi iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā? Tie bija tikai daži no jautājumiem, uz kuriem mūsu skolēni varēja iegūt atbildes, iepazīstoties ar muzeja eksponātiem un ekskursijas gida stāstījumu un sagatavotajiem izglītojošiem materiāliem.
Kas tad visvairāk patika mūsējiem?
- Man patika izlaušanās spēle, jo tur bija jādarbojas komandā. Es iemācījos, ka visu vajag darīt pakāpeniski. Un ne vienmēr vajag telefonu, lai būtu interesanti. (Kristaps, 8.klase.)
- Man dzīvē noderēs tas, ko stāstīja Ugunsdzēsības muzejā. Tur bija daudz nepieciešamā, lai es ietu mācīties par ugunsdzēsēju. (Miks, 8.klase.)
- Man patika strādāt komandā, jo tad, kad vairākas galvas saliek kopā, tad iet ātrāk domāšana. (Keita, 5.klase.)
- Man dzīvē noderēs prasme nekautrēties uzstāties publikas priekšā, kā arī prasme sadarboties komandā. (Evelīna, 6.klase.)
- Savukārt Sārai no 7.klases visvairāk patika lielveikala apmeklējums. Nekas cits viņu nepārsteidza. Gadās arī tā…
- Bet Dmitrijam no 7.klases patika viss, jo kaut kas tamlīdzīgs viņam dzīvē bija pirmoreiz.
- Arī Heidijai (8.kl.) visās nodarbībās šķita ļoti interesanti, skaisti un atjautīgi. “Es sapratu, ka arī viss senais ikvienam kaut ko nozīmē un dzīves jēga ir prieks.”
Apkopoja skolotājs Eduards Skabis
2022./2023.mācību gads
18.martā 7.un 8.klases skolēni apmeklēja Dailes teātri Rīgā un noskatījās izrādi “Pavasaris”.
Jau atkal tauriņi vēderā… Vai tāpēc, ka pavasaris? Vai tāpēc, ka jāmeklē visskaistākā kleita vai uzvalks? Uz abiem jautājumiem – jā!
Pie skolas, saulītē sēžot un sildoties, piebrauc autobuss un skaisti saģērbušies tajā sakāpj 7. un 8. klases skolēni, kas dodas uz Rīgas Dailes teātra izrādi “Pavasaris”. Nonākot galā, lepnums par mūsu skolēniem, kas izceļas uz pārējo pulka. Lai gan esam no laukiem, tomēr sajūta, ka mācījušies augstās skolās. Ne jau izklaidēties braucām, bet gan redzēt no malas paši sevi un pavērot citu kultūru teātrī, izrādes laikā, uz skatuves, pēc izrādes dodoties mājup.
Tāpat profesionāli vērtējam uz skatuves notiekošo, esam sagatavojušies un zinām, ka “Pavasaris” ir sirsnīgs, humora pilns un aizkustinošs stāsts par rakstnieka Lutsa skolas gadiem ciema baznīcas skolā igauņu nacionālās atmodas laikā – 20. gadsimta sākumā. Vērojam teātra mākslas prasmes, skatuves noformējumu, esam pārsteigti, cik prasmīgi ar skolas solu izmēra maiņu panākta cilvēka pieaugšana. Un kā mazs pārsteigums, pavisam nesen atklātās izstādes apmeklējums “Rotkho. Made in Latvia”, kurā pasaulslavenas gleznas atveidojuši mūsu pašu latviešu mākslinieki!
Paldies Latvijas skolas somai par šo lielisko iespēju!
Agnese Ozoliņa
Dažas mūsu skolēnu atziņas:
- Izrāde bija ļoti interesanta, jo tā bija par skolēniem, par to, kā viņi lēnām izaug. Bija arī mazliet par mīlestību. (Evija, 7.kl.)
- Man teātris patika. Izrādē interesants bija tas, ka no sākuma skolas soli bija lieli, taču bērni – mazi. Ejot laikam, soli beigās palika mazi, bet bērni izauga. Bija arī daži smieklīgi momenti. Piemēram tas, ka vienam aktierim pa īstam uzlēja ūdeni virsū. (Estere O., 7.kl.)
- Pēc manām domām, tā izskatījās kā mūsu klase, tāpēc bija interesanti to redzēt no malas. Es labprāt uz teātri brauktu vēlreiz, ja būtu tāda iespēja. (Estere T.)
- Process, kā viņi auga. Kā galdi palika arvien mazāki un mazāki. Kā dzīves pieredze pieaug. (Kristers.)
21.martā 1.-3.klases apmeklēja Liepājas teātri un noskatījās izrādi “Polianna”.
2021.gada septembris – decembris
2021.gada februāris mūsu skolā
Februāris ir dažādiem notikumiem pilns – tas ir sveču mēnesis, jo tajā ir Sveču diena, tas ir mīlestības mēnesis, jo tajā atzīmējam Valentīndienu, tas ir pat bērnu uzticības tālruņa 116111 dzimšanas dienas mēnesis pirms 15 gadiem!
Arī mūsu skolā februāris ir īpašs mēnesis, jo baudīsim “Latvijas Skolas somas” pasākumus visa mēneša garumā. Šogad – nu jau trešo gadu, jo nemanot paskrējuši trīs gadi, kopš Latvijas simtgadi svinot, mums tiek dota šī jaukā dāvana, baudīt dažādus kultūras un mākslas pasākumus, lai izzinātu Latvijas vēsturi, mākslu, kultūru un dabas skaistumu.
Esam pabijuši ekskursijās, muzejos, filmās un koncertos… Lielu darbu ir ieguldījuši skolotāji, lai saplānotu, izvēlētos interesantākos pasākumus, īstenotu un iekļautu tos mācību stundās un saturā, atspoguļotu un popularizētu “Skolas somas” norises! Paldies viņiem – skolotājiem, paldies skolēniem, kas ar lielu prieku baudīja plašo piedāvājumu, un paldies “Skolas somai” par tās bagātīgo saturu – atliek vien to vērt vaļā un lūkot, kas tad šoreiz tajā atrodas izmantojams priekš mums.
Visi pasākumi plānoti tiešsaistē vai ierakstos digitāli. Skolotāji skolēnus informēs par precīzu laiku, un tie tiks iekļauti mācību stundu laikos un saturā.
Baudām, priecājamies, mācāmies, izklaidējamies un radoši izpaužamies!
Latvijas skolas somā – ZELTA ZIEMASSVĒTKI 2020
Šoreiz jaunas latviešu animācijas filmas projektā “Latvijas skolas soma” sagādātas mūsu skolas 1.-4.klašu skolēniem. Kinopunkts devis iespēju noskatīties 7 jaunākās latviešu multenītes: “Baltā pasaka”, “Ziemassvētki”, “Kad āboli ripo”, “Resgalības”, “Māsa un brālis”, “Kraukšķītis”, “Raganas poga”. Paldies par šādu iespēju! Pirmajai klasei vislabāk patika “Kraukšķītis”, viņi labprāt arī uzzīmēja ilustrācijas. Skaties mājaslapas galerijā!
Latvijas skolas soma Nr. 10.
Arī šogad turpinās tradīcija – projektā “Latvijas skolas soma” skolēniem tiek dota atmaksāta iespēja baudīt izglītojošus pasākumus, kurus iespējams iekļaut mācību procesā! Tā kā šogad formāts ir atšķirīgs no iepriekšējām reizēm, jo 7.-9. klašu skolēni mācās mājās, tad arī iespēja iesaistīties projektā tika meklēta tā, lai to varētu īstenot mājas apstākļos!
Mūsu skola ir atradusi iespēju sadarboties ar Latvijas Nacionālo Kino centru un piedāvāt 7.-9. klašu skolēniem iespēju noskatīties animācijas filmu “Mans mīļākais karš” vēstures stundas ietvaros. Filma ir saņēmusi starptautisku atzinību un tās autore ir mūsu novadniece, līdz ar to, varam lepoties, ka esam sava novada patrioti!
7.-9. klašu skolēniem tiek nosūtīta saite uz filmu Mans mīļākais karš, kas sāks darboties 17. novembrī plkst. 8.00 no rīta un darbosies turpmākās 48 stundas.
Pēc animācijas filmas noskatīšanās, skolēniem būs nosūtīti uzdevumi, lai sniegtu atgriezenisko saiti par redzēto!