Mūsu skola par publicitāti ieguvusi papildus finansējumu vēl šajā gadā nelieliem pasākumiem LATVIJAS SKOLAS SOMA programmā.

14.decembrī 7.un 8.klase devās mācību ekskursijā par tēmu “Arheoloģija un arhitektūra”. Pirmais apmeklējuma objekts Jelgavas Vecpilsētas māja – valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas ir viena no senākajām un vērtīgākajām koka dzīvojamām mājām Jelgavā (datēta ar 18.gs. beigām), kas saglabājusies līdz mūsdienām.

Ekspozīcija iekārtota vēsturiskajā dzīvoklī. Mājas stāsts ietverts trīs lielās zelta lādēs. Apmeklētāji, atverot lāžu atvilktnes, var iepazīt faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu. Ekspozīcijā izmantoti inovatīvi un interaktīvi risinājumi – videomateriāli, animētas fotogrāfijas, audiogidi (latviešu angļu un krievu valodā). Ar īpaši ekspozīcijai radītu skaņdarbu un sadzīves skaņu palīdzību, apmeklētājiem ir iespēja iejusties mājas seno laiku atmosfērā un kļūt par daļu no ekspozīcijas kņadas. Izmantojām pat iespēju ar krūzītes kā klausules palīdzību paklausīties, ko dara kaimiņi aiz sienas…
Apskatei pieejami arī izteiksmīgie koka bēniņi, kas tika prasmīgi restaurēti, maksimāli saglabājot senās koka konstrukcijas.

Nākamais apskates objekts bija Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis,  ir viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Jelgavā. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu sāka celt 1574. gadā pēc Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda Ketlera pavēles. Tā bija viena no pirmajām no jauna uzceltajām luterāņu mūra baznīcām Eiropā un lielākā baznīca Zemgalē. Pēc baznīcas nopostīšanas 1944. gadā tā vairs netika atjaunota, tomēr zvanu tornis savu vietu saglabāja. 2010. gada novembrī pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis atdzima jaunā veidolā. Tornim ir deviņi stāvi. 9. stāvā  iespējams apskatīt gleznu izstādi, bet no skatu laukuma, 37 metru augstumā, var vērot Jelgavas panorāmu uz visām debespusēm. Protams, ir arī lifts. Tikai drosmīgākie un stiprākie augšup un lejup devās kājām!

Nozīmīgs ekskursijas objekts bija arī Dobeles Livonijas ordeņa mūra pils, kas ir senākā celtne Dobelē un valsts nozīmes kultūras piemineklis. Šī vieta nesen piedzīvojusi pārbūvi – pārbūvēta Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija. Pārbūvētā kapelas ēka ir nodota ekspluatācijā 2020. gadā, un kļuvusi par daudzfunkcionālu, kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar nosaukumu “Dobeles Pils”. Tajā tagad ir silti. Mums bija ekskluzīva iespēja uzkāpt pils otrajā stāvā. Noslēpums tāds, ka ekskursiju un arheoloģisko izrakumu stundu mums vadīja skolotājas Irinas meita Undīne Krūze (Graudiņa) – mūsu skolas absolvente un skolas avīzes “Kabata” bijusī korespondente.

Paldies LATVIJAS SKOLAS SOMAS koordinatoriem par interesanto pasākumu! (Fotoreportāžu skaties galerijā!)

Jaunākajām klasēm programmas ietvaros tika organizēta iespēja noskatīties jaunu spēlfilmu “Ziemassvētki džungļos”.

 

Par mūsu skolas aktivitātēm LATVIJAS SKOLAS SOMAS programmā nupat rakstīts arī laikrakstā “Kurzemnieks” (16.12.) un “Kuldīgas novada vēstīs” (14.12.)