Jau vienpadsmito gadu pēc kārtas Latvijas risinās Karjeras nedēļa, kuras ietvaros skolu audzēkņiem tiek piedāvāti dažādi pasākumi un aktivitātes.  Šī gada Karjeras nedēļas tematika ir “Tavs prasmju portfelis”, aktualizējot dažādu prasmju nozīmi personīgajā un profesionālajā attīstībā.

Arī mūsu skola aktīvi iesaistās  Karjeras nedēļā, piedaloties daudzveidīgos  pasākumos, tiekoties ar profesiju pārstāvjiem, apmeklējot uzņēmumus, iesaistoties konkursos,  prāta spēlēs  un citās  aktivitātes, lai gūtu priekšstatu par profesiju daudzveidību un nepieciešamajām prasmēm.

Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs Karjeras nedēļas laikā piedāvāja divus  pasākumus:  otrdien, 17.oktobrī Kuldīgas kultūras centrā notika iedvesmas pasākums 8.-12.klašu skolēniem  “Mans prasmju portfelis”. Tā ietvaros  sešu dažādu profesiju pārstāvji dalījās ar saviem karjeras stāstiem, atklājot, kādas prasmes palīdzējušas gūt panākums un kļūt par  savas jomas profesionāļiem.
Jauniešus iedvesmoja interjera dizainere Aiga Vaitkus, SIA “Ineses tortes” līdzīpašnieks Juris Goldmanis, “MARA telpas” izveidotāja Mārīte Rozevska, strausu audzētājs  Intars Bušinskis, profesionāls BMX braucējs Krists Kaņuks un digitālā mārketinga speciālists Rūdolfs Pilskungs.
Pēc pieredzes stāstiem un diskusijas sekoja darbs grupās, kur katrs jaunietis varēja izvēlēties sev tuvāko profesionāli un kopīgi iepazīt šī amata nianses, iztirzājot reālu ikdienas darba piemēru.
Uz pasākumu bija pulcējušies ap 130 skolēni, gan no pilsētas izglītības iestādēm, gan arī pārstāvot novada skolas -Vārmi, Kabili, Ēdoli, Turlavu, Pelčus, Nīkrāci un Skrundu.
Pēc pasākuma jaunieši labprāt uzkavējās pasākuma zālē, uzdodot jautājumus un fotogrāfējoties  ar saviem iedvesmotājiem.

Savukārt, trešdien, 18.oktobrī Jauniešu mājā pulcējās Kuldīgas novada PII audzēkņi, kuri piedalījās pasākumā “Mācos prasmes darot  kopā”.  Pasākumā bērni (5-6 gadi)  varēja pilnveidot jau esošās prasmes un iemācīties jaunas, apmeklējot vairākas darba stacijas. Aktīvas, radošas, izzinošas un praktiskas darbnīcas piedāvāja  BJC sadarbības partneri: Kuldīgas novada muzejs, Kuldīgas bibliotēka, Kuldīgas novada sporta skola, Kuldīgas komunālie pakalpojumi, Kuldīgas Sociālais dienests, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums un Skautu organizācija. Arī paši BJC darbinieki aicināja pirmsskolniekus uz savām darbnīcām. Bērni varēja iemācīties, kā pagatavot biezpiena pončikus, kā pareizi šķirot atkritumus, kā orientēties dabā un noteikt debespuses,  kā arī attīstīt redzes un taustes maņas, aktīvi izkustēties, pagatavot radošu darbiņu no kļavu lapām un daudz ko citu.

Skaties galeriju šeit:

Karjeras nedēļa “Prasmes” 16.-20.10.