Kā ik gadu Kuldīgas nov. Bērnu un jauniešu centrs februārī organizē skolēniem latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensību “Lakstīgala 2022”, kurā bērniem un jauniešiem ir iespēja apgūt tautasdziesmas. Apguvuši noteiktu skaitu tautasdziesmu, bērni un jaunieši komandās piedalās sacensībā, kurā, veicot dažāda veida atjautīgus uzdevumus, atdzied apgūtās tautasdziesmas. Žūrijas komisija konkursa gaitā vērtē, kā skolēni apguvuši melodiju, ritmu un tautasdziesmu tekstu, kā arī viņu zināšanas par latviešu tautas mūzikas instrumentiem un latviešu tautastērpu detaļām.

Šajā mācību gadā sacensībā piedalījās 6 komandas – 1.-4. klašu grupā 3 komandas, 5.-9. klašu grupā arī 3 komandas.

Abu vecumgrupu sacensība norisinājās attālināti Zoom platformā, papildus izmantojot Nearpod programmu.

1.-4. klašu vecuma grupā:

1. vieta Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas komandai (pedagoģe Anete Siltāne);

 

5.-9. klašu vecuma grupā:

2. vieta Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas komandai (pedagoģe Anete Siltāne);

Ņemot vērā komandu dalībnieku aktivitāti, azartu, ieinteresētību un drosmi piedalīties šajā sacensībā, žūrija katrai komandai piešķīra īpašas nominācijas, kas raksturoja katras komandas dalību pasākumā:

1.-4. klašu vecuma grupā:

  • Skaņās Lakstīgalas – Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas komanda (pedagoģe Anete Siltāne);

5.-9. klašu vecuma grupā:

  • Aizrautīgākās Lakstīgalas – Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas komanda (pedagoģe Anete Siltāne);

Sacensības organizatori izsaka pateicību pedagogiem par ieguldīto darbu, skolēniem par cītīgo sagatavošanos sacensībai un skolēnu vecākiem par atbalstu, kā arī pateicība žūrijai par komandu vērtēšanu konkursa laikā.