Kuldīgas novadā no 22. marta mācības visās klašu grupās vispārizglītojošās skolas organizēs attālinātā formā, jo atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem, Kuldīgas novada pašvaldībā divu nedēļu saslimstības rādītājs pārsniedzis 220 slieksni uz 100 000 iedzīvotājiem.

18. martā Kuldīgas novada skolu direktoru sanāksmē ar domes vadību un Izglītības nodaļu tika pārrunāta attālināta mācību procesa organizācija ar individuālo klātienes konsultāciju iespēju skolēniem, kam tas nepieciešamas. Pēc skolēnu pavasara brīvlaika 1.–4. klašu skolēniem tiks gatavotas pārtikas pakas par deviņām darba dienām  no 22. marta līdz 1. aprīlim (ieskaitot). Savukārt 5.–12. klašu skolēni saņems pārtikas kartes par periodu no 22. marta līdz 11. aprīlim, t. i. 13 mācību dienām.

Skolu direktoru sanāksmē pārrunāja, kā varētu īstenot pamatizglītības vai vidējās izglītības pakāpē formālās un neformālās izglītības programmu klātienes nodarbībās ārtelpā brīdī, kad epidemioloģiskā situācija novadā uzlabotos. Šeit iespējami ļoti dažādi risinājumi, kā, piemēram, klases sporta diena, pārgājiens, orientēšanās pa pilsētu u.c. aktivitātes ar iespēju satikties ar klasesbiedriem un aktīvi pavadīt laiku izzinošās nodarbībās svaigā gaisā. Šobrīd šādu iespēju saredz arī mūsu skolā, pārējie vadītāji vēl ir pārdomās par klātienes nodarbību organizēšanu brīvdabā, jo skolām ar lielāku skolēnu skaitu nepieciešama rūpīga procesa plānošana un pagasta skolēnu autobusa piesaiste, lai attālās viensētās dzīvojošie varētu nokļūt skolā.

Avots: Kuldiga.lv